Skip to content

27 Daisy DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2003

Last Sale Price
$329,900
Last Sale Date
May 31, 2017

Property Information

Block2711
Lot15
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,698
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,100
14%
Improvement Value:$270,500
86%
Total Assessment$314,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,552+0.2%
2024$10,533-0.4%
2023$10,577+1.8%
2022$10,385+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$329,900

To:

Sq Ft2,698DeedBook 14255, Page 32929

Property Sale

Sale
$239,990
DeedBook 7698, Page 28181

Property Built

Built

Year Built: 2003