Skip to content

32 Daisy DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2002

Last Sale Price
$292,758
Last Sale Date
Apr 16, 2004

Property Information

Block2712
Lot15
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,012
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$44,100
15%
Improvement Value:$244,500
85%
Total Assessment$288,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,680+0.2%
2024$9,662-0.4%
2023$9,703+1.8%
2022$9,527+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$292,758

To:

Sq Ft3,012DeedBook 7718, Page 38542

Property Built

Built

Year Built: 2002