Skip to content

306 Flatbush AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2001

Last Sale Price
$179,250
Last Sale Date
May 29, 2002

Property Information

Block2719
Lot6
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page18B

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG3
Sq Footage2,159
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,400
19%
Improvement Value:$186,700
81%
Total Assessment$229,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,684+0.2%
2024$7,670-0.4%
2023$7,702+1.8%
2022$7,563+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$179,250

To:

Sq Ft2,159DeedBook 7222, Page 49124

Property Built

Built

Year Built: 2001