Skip to content

108 Glenn AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2001

Last Sale Price
$162,525
Last Sale Date
Aug 1, 2001

Property Information

Block2722
Lot44
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG3
Sq Footage2,159
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,400
18%
Improvement Value:$195,500
82%
Total Assessment$237,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,979+0.2%
2024$7,965-0.4%
2023$7,998+1.8%
2022$7,853+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$162,525

To:

Sq Ft2,159DeedBook 7057, Page 27717

Property Built

Built

Year Built: 2001