Skip to content

109 Paterson AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1974

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 1, 2003

Property Information

Block2722
Lot9
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRG3
Sq Footage1,008
Acreage0.42

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,100
39%
Improvement Value:$73,600
61%
Total Assessment$119,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,015+0.2%
2024$4,008-0.4%
2023$4,024+1.8%
2022$3,951+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1974