Skip to content

104 Glenn AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2001

Last Sale Price
$184,050
Last Sale Date
Aug 1, 2001

Property Information

Block2722
Lot2
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page18B

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG3
Sq Footage2,756
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,400
17%
Improvement Value:$204,700
83%
Total Assessment$247,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,288+0.2%
2024$8,273-0.4%
2023$8,308+1.8%
2022$8,157+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$184,050

To:

Sq Ft2,756DeedBook 7042, Page 22270

Property Built

Built

Year Built: 2001