Skip to content

31 Atlas Lane RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$450,000
Last Sale Date
Jul 5, 2006

Property Information

Block2902
Lot28
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page11E

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage---
Acreage11.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$77,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$77,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,606+0.2%
2024$2,601-0.4%
2023$2,612+1.8%
2022$2,565+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$450,000

To:

DeedBook 12377, Page 67490