Skip to content

11 Winnepeg AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 1, 2024

Property Information

Block2902
Lot36
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage4.86

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$74,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$74,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,482+0.2%
2024$2,478-0.4%
2023$2,488+1.8%
2022$2,443+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$70,000

To:

DeedBook 15008, Page 29770Recorded5/19/2021