Skip to content

5030 Ridge AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 15, 1997

Property Information

Block3901
Lot11
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$13,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$13,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$453+0.2%
2024$452-0.4%
2023$454+1.8%
2022$446+2.8%
Property History

No events match the selected filters.