Skip to content

103 Bonita DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1997

Last Sale Price
$215,000
Last Sale Date
Mar 26, 2012

Property Information

Block4007
Lot77
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage2,132
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$57,300
26%
Improvement Value:$163,000
74%
Total Assessment$220,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,389+0.2%
2024$7,376-0.4%
2023$7,406+1.8%
2022$7,272+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$215,000

To:

Sq Ft2,132DeedBook 13417, Page 23131

Property Sale

Sale
$139,900
DeedBook 6096, Page 163

Property Built

Built

Year Built: 1997