Skip to content

123 Bonita DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1997

Last Sale Price
$290,000
Last Sale Date
Dec 21, 2004

Property Information

Block4007
Lot87
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage1,902
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$54,500
23%
Improvement Value:$177,700
77%
Total Assessment$232,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,788+0.2%
2024$7,774-0.4%
2023$7,807+1.8%
2022$7,665+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$290,000

To:

Sq Ft1,902DeedBook 11923, Page 4907

Property Built

Built

Year Built: 1997