Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
7062 Black Horse PikePleasantville, NJ 08232
Public Property
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 19, 2012
Property Information
Block4206
Lot11
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page15A
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.41
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$310,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$310,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2014 | $6,503 | +3.1% |
| 2013 | $6,307 | +3.0% |
| 2012 | $6,121 | +4.5% |
| 2011 | $5,860 | +2.3% |
Property History
No events match the selected filters.