Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
7068 Black Horse PikePleasantville, NJ 08232
Public Property
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 14, 2018
Property Information
Block4206
Lot14
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page15A
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.57
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$130,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$130,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2020 | $4,100 | +0.4% |
| 2019 | $4,086 | +4.1% |
| 2018 | $3,924 | +1.5% |
| 2017 | $3,867 | +2.0% |
Property History
No events match the selected filters.