Skip to content

7021 Black Horse PikePleasantville, NJ 08232

Vacant Land

Last Sale Price
$68,750
Last Sale Date
Jul 1, 2021

Property Information

Block4212
Lot1
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page15A

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$42,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,409+0.2%
2024$1,406-0.4%
2023$1,412-50.8%
2022$2,872+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$68,750

To:

DeedBook 15062, Page 46777