Skip to content

6619 Mill RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1980

Last Sale Date
Dec 17, 1979

Property Information

Block5401
Lot42
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage2,934
Acreage1.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,000
19%
Improvement Value:$228,400
81%
Total Assessment$280,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,405+0.2%
2024$9,388-0.4%
2023$9,427+1.8%
2022$9,256+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1980