Skip to content

1010 St.Clair Blvd.Egg Harbor Township, NJ 08234

Built 1999

Owner
---
Last Sale Price
$375,000
Last Sale Date
Dec 16, 2025

Property Information

Block5407
Lot29
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage1,377
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,300
27%
Improvement Value:$122,500
73%
Total Assessment$168,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,662+0.2%
2024$5,651-0.4%
2023$5,675+1.8%
2022$5,572+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$375,000
Sq Ft1,377DeedBook 15878, Page 9582Recorded3/12/2026

Property Sale

Sale
$162,000

To:

Sq Ft1,377DeedBook 12883, Page 65299

Property Sale

Sale
$189,000
DeedBook 7424, Page 27893

Property Built

Built

Year Built: 1999

Property Sale

Sale
$120,000
DeedBook 6387, Page 71