Skip to content

204 Windswept DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2004

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Jun 20, 2007

Property Information

Block5413
Lot6
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage2,192
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$65,200
26%
Improvement Value:$190,400
74%
Total Assessment$255,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,573+0.2%
2024$8,557-0.4%
2023$8,593+1.8%
2022$8,437+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$350,000

To:

Sq Ft2,192DeedBook 12646, Page 61670

Property Sale

Sale
$240,794
DeedBook 7734, Page 46350

Property Built

Built

Year Built: 2004