Skip to content

337 Mcclellan RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2004

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 16, 2016

Property Information

Block5421
Lot15
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage2,000
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,000
22%
Improvement Value:$170,800
78%
Total Assessment$219,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,122+0.2%
2024$7,109-0.4%
2023$7,140+1.9%
2022$7,006+2.9%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2004

Property Sale

Sale
$187,990
DeedBook 7574, Page 12608