Skip to content

25 Shoreline RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2015

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 5, 2020

Property Information

Block5433
Lot51
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,384
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,200
18%
Improvement Value:$222,200
82%
Total Assessment$272,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,136+0.2%
2024$9,120-0.4%
2023$9,158+1.8%
2022$8,992+2.8%
Property History
Sales4

Property Built

Built

Year Built: 2015

Property Sale

Sale
$281,076

From:

To:

DeedBook 13803, Page 52233Recorded9/22/2014

Property Sale

Sale
$77,250

From:

To:

DeedBook 13769, Page 35357Recorded6/24/2014

Property Sale

Sale
$817,650

To:

DeedBook 12846, Page 44330

Property Sale

Sale
$12,844,000

To:

DeedBook 7663, Page 10534