Skip to content

329 Dorchester DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1980

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 8, 2020

Property Information

Block5606
Lot21
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage1,500
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,800
37%
Improvement Value:$127,700
63%
Total Assessment$203,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,825+0.2%
2024$6,813-0.4%
2023$6,842+1.8%
2022$6,718+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1980