Skip to content

2 Water StreetEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1982

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 7, 2014

Property Information

Block5614
Lot26
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class16
Description1SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,471
Acreage1.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$69,600
33%
Improvement Value:$139,400
67%
Total Assessment$209,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,010+0.2%
2024$6,997-0.4%
2023$7,027+1.8%
2022$6,899+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1982