Skip to content

25 Bartlett BlvdEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1997

Last Sale Price
$150,900
Last Sale Date
Jul 18, 1997

Property Information

Block5610
Lot35
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,706
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$43,400
23%
Improvement Value:$145,300
77%
Total Assessment$188,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,079+0.2%
2024$6,068-0.4%
2023$6,094+1.9%
2022$5,979+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$150,900

To:

Sq Ft1,706DeedBook 6161, Page 292

Property Built

Built

Year Built: 1997