Skip to content

81 Allison PlaceEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1997

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 4, 2002

Property Information

Block5610
Lot39
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23M

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,450
Acreage0.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$24,900
15%
Improvement Value:$141,200
85%
Total Assessment$166,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,571+0.2%
2024$5,561-0.4%
2023$5,584+1.8%
2022$5,483+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1997