Skip to content

3552 Bargaintown RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$1,900,000
Last Sale Date
Dec 9, 2024

Property Information

Block5614
Lot61
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage6.58

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$79,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$79,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,676+0.2%
2024$2,672-0.4%
2023$2,683+1.8%
2022$2,634+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1,900,000

To:

DeedBook 15688, Page 100