Skip to content

134 Rochelle LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1992

Last Sale Price
$128,990
Last Sale Date
Apr 14, 1993

Property Information

Block5701
Lot31
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage1,135
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$63,300
37%
Improvement Value:$107,700
63%
Total Assessment$171,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,735+0.2%
2024$5,725-0.4%
2023$5,749+1.8%
2022$5,645+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$128,990

To:

Sq Ft1,135DeedBook 5501, Page 50

Property Built

Built

Year Built: 1992