Skip to content

155 Rochelle LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1993

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 2, 2003

Property Information

Block5702
Lot2
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage1,716
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$63,400
33%
Improvement Value:$128,800
67%
Total Assessment$192,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,446+0.2%
2024$6,435-0.4%
2023$6,462+1.8%
2022$6,345+2.8%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 1993

Property Sale

Sale
$139,465
DeedBook 5409, Page 141