Skip to content

305 Hidden Oak RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2003

Last Sale Price
$194,307
Last Sale Date
Jun 30, 2003

Property Information

Block5807
Lot19
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage1,965
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$60,300
26%
Improvement Value:$168,800
74%
Total Assessment$229,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,684+0.2%
2024$7,670-0.4%
2023$7,702+1.8%
2022$7,563+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$194,307

To:

Sq Ft1,965DeedBook 7529, Page 87889

Property Built

Built

Year Built: 2003