Skip to content

108 Savannah CircleEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2001

Last Sale Price
$249,615
Last Sale Date
Apr 30, 2002

Property Information

Block6002
Lot10
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,856
Acreage0.73

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$71,500
20%
Improvement Value:$281,100
80%
Total Assessment$352,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,826+0.2%
2024$11,805-0.4%
2023$11,854+1.8%
2022$11,639+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$249,615

To:

Sq Ft2,856DeedBook 7211, Page 43929

Property Sale

Sale
$117,704
DeedBook 7087, Page 38613

Property Built

Built

Year Built: 2001