Skip to content

102 Savannah CircleEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2002

Last Sale Price
$322,046
Last Sale Date
Aug 14, 2002

Property Information

Block6002
Lot13
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,912
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$72,600
21%
Improvement Value:$270,900
79%
Total Assessment$343,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,521+0.2%
2024$11,500-0.4%
2023$11,548+1.8%
2022$11,339+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$322,046

To:

Sq Ft2,912DeedBook 7300, Page 82223

Property Built

Built

Year Built: 2002