Skip to content

225 Granville CircleEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2003

Last Sale Price
$327,665
Last Sale Date
Nov 28, 2003

Property Information

Block6004
Lot17
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,022
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$71,200
20%
Improvement Value:$281,600
80%
Total Assessment$352,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,833+0.2%
2024$11,812-0.4%
2023$11,861+1.8%
2022$11,646+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$327,665

To:

Sq Ft3,022DeedBook 7630, Page 42588

Property Built

Built

Year Built: 2003