Skip to content

108 Sunrise CircleEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2002

Last Sale Price
$448,000
Last Sale Date
Sep 24, 2021

Property Information

Block6203
Lot11
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage3,165
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,200
12%
Improvement Value:$349,900
88%
Total Assessment$397,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,319+0.2%
2024$13,295+36.3%
2023$9,753+1.8%
2022$9,576+2.8%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$448,000

To:

DeedBook 15150, Page 74496

Property Sale

Sale
$379,900

To:

DeedBook 12058, Page 65261

Property Sale

Sale
$274,705

To:

DeedBook 7274, Page 70837

Property Built

Built

Year Built: 2002

Property Sale

Sale
$652,500

To: