Skip to content

10 Meadow DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1969

Last Sale Price
$137,500
Last Sale Date
May 24, 2000

Property Information

Block6303
Lot21
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23B

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,720
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$74,800
40%
Improvement Value:$111,800
60%
Total Assessment$186,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,259+0.2%
2024$6,247-0.4%
2023$6,273+1.8%
2022$6,160+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$137,500

To:

Sq Ft1,720DeedBook 6762, Page 102

Property Built

Built

Year Built: 1969