Skip to content

200 Lombardy CircleEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1999

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 2, 2004

Property Information

Block6313
Lot12
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,488
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$62,300
27%
Improvement Value:$171,400
73%
Total Assessment$233,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,838+0.2%
2024$7,824-0.4%
2023$7,857+1.8%
2022$7,714+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$208,704
DeedBook 6503, Page 95

Property Built

Built

Year Built: 1999