Skip to content

4 Stoney Creek DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2002

Last Sale Price
$274,900
Last Sale Date
Oct 2, 2002

Property Information

Block6404
Lot2
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,162
Acreage0.33

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$85,100
32%
Improvement Value:$179,600
68%
Total Assessment$264,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,628+0.2%
2024$8,612-0.4%
2023$8,649+1.9%
2022$8,488+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$274,900

To:

Sq Ft2,162DeedBook 7324, Page 94269

Property Built

Built

Year Built: 2002

Property Sale

Sale
$80,000
DeedBook 6962, Page 89000