Skip to content

14 Stoney Creek DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1987

Last Sale Price
$199,100
Last Sale Date
Apr 20, 1989

Property Information

Block6404
Lot7
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page28F

Building Details

Building Class16
Description2SL2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,528
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$84,800
32%
Improvement Value:$180,300
68%
Total Assessment$265,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,641+0.2%
2024$8,626-3.2%
2023$8,913+1.8%
2022$8,751+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$199,100

To:

Sq Ft2,528DeedBook 4884, Page 92

Property Built

Built

Year Built: 1987