Skip to content

204 Blackman RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 5, 2021

Property Information

Block6405
Lot20
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,202
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,800
43%
Improvement Value:$82,600
57%
Total Assessment$144,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,843+0.2%
2024$4,835-0.4%
2023$4,855+1.8%
2022$4,767+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$104,900

To:

DeedBook 6494, Page 188

Property Built

Built

Year Built: 1920