Skip to content

21 Allison PlaceEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 27, 1999

Property Information

Block5610
Lot68
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23M

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,000
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$29,500
26%
Improvement Value:$85,000
74%
Total Assessment$114,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,840+0.2%
2024$3,833-0.4%
2023$3,849+1.8%
2022$3,780+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1986