Skip to content

104 Nancy DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1995

Last Sale Price
$365,000
Last Sale Date
Aug 5, 2020

Property Information

Block6405
Lot55
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,118
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100,500
30%
Improvement Value:$233,500
70%
Total Assessment$334,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,202+0.2%
2024$11,182-0.4%
2023$11,229+1.8%
2022$11,025+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$365,000

To:

DeedBook 14839, Page 42033

Property Built

Built

Year Built: 1995