Skip to content

24 Pebble Beach DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2002

Last Sale Price
$387,500
Last Sale Date
Jan 27, 2011

Property Information

Block6603
Lot38
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,723
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$135,000
33%
Improvement Value:$268,600
67%
Total Assessment$403,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,537+0.2%
2024$13,513-0.4%
2023$13,569+1.8%
2022$13,323+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$387,500

To:

Sq Ft3,723DeedBook 13259, Page 9010

Property Sale

Sale
$439,000
DeedBook 7747, Page 52644

Property Built

Built

Year Built: 2002

Property Sale

Sale
$469,220
DeedBook 6979, Page 96483