Skip to content

108 Laquinta DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2022

Last Sale Price
$569,605
Last Sale Date
Apr 21, 2022

Property Information

Block6606
Lot11
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class17
Description2SAG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,364
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$110,800
24%
Improvement Value:$344,000
76%
Total Assessment$454,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,254+0.0%
2024$15,250+411.4%
2023$2,982+1.8%
2022$2,928+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$569,605

To:

DeedBook 15252, Page 31722

Property Built

Built

Year Built: 2022

Property Sale

Sale
$9,494,000

To:

DeedBook 15048, Page 42467