Skip to content

104 Laquinta DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2022

Last Sale Price
$524,255
Last Sale Date
Jul 15, 2022

Property Information

Block6606
Lot9
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class17
Description1SAG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,804
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$110,000
31%
Improvement Value:$239,400
69%
Total Assessment$349,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,719-2.2%
2024$11,979+304.9%
2023$2,959+1.8%
2022$2,905+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$524,255

To:

DeedBook 15342, Page 60984

Property Built

Built

Year Built: 2022

Property Sale

Sale
$9,494,000

To:

DeedBook 15048, Page 42467