Skip to content

203 Spyglass CourtEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2022

Last Sale Price
$514,370
Last Sale Date
Jun 22, 2022

Property Information

Block6606
Lot13
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class17
Description1SAG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,804
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$111,400
32%
Improvement Value:$239,400
68%
Total Assessment$350,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,766-1.4%
2024$11,936+298.0%
2023$2,999+1.8%
2022$2,944+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$514,370

To:

DeedBook 15300, Page 46922

Property Built

Built

Year Built: 2022

Property Sale

Sale
$9,494,000

To:

DeedBook 15048, Page 42467