Skip to content

103 Jerome AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1973

Last Sale Price
$103,000
Last Sale Date
Mar 19, 1993

Property Information

Block6706
Lot8
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24B

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,328
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$64,800
34%
Improvement Value:$126,400
66%
Total Assessment$191,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,413+0.2%
2024$6,401-0.4%
2023$6,428+1.8%
2022$6,312+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$103,000

To:

Sq Ft2,328DeedBook 5478, Page 292

Property Built

Built

Year Built: 1973