Skip to content

300 Boston AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1979

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 9, 2004

Property Information

Block6713
Lot19
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,826
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$63,700
34%
Improvement Value:$121,000
66%
Total Assessment$184,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,195+0.2%
2024$6,184-0.4%
2023$6,210+1.8%
2022$6,097+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1979