Skip to content

3025 Ocean Hts AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Commercial

Last Sale Price
$1,050,000
Last Sale Date
Jun 10, 2004

Property Information

Block6715
Lot2
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class---
DescriptionOFFICE & WARE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage33.89

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$890,000
89%
Improvement Value:$110,000
11%
Total Assessment$1,000,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$33,540+0.2%
2024$33,480-0.4%
2023$33,620+1.8%
2022$33,010+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1,050,000

To:

DeedBook 7760, Page 59117