Skip to content

Fire Road(Block 703 Lot 13)Egg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$3,000
Last Sale Date
Aug 12, 1994

Property Information

Block703
Lot13
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$6,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$6,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$218+0.2%
2024$218-0.4%
2023$219+1.8%
2022$215+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$3,000

To:

DeedBook 5696, Page 18