Skip to content

602 Nathan LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1981

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 11, 2012

Property Information

Block7101
Lot107
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page29A

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,314
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$64,800
43%
Improvement Value:$85,800
57%
Total Assessment$150,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,051+0.2%
2024$5,042-0.4%
2023$5,063+1.8%
2022$4,971+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$146,000
DeedBook 7526, Page 86262

Property Built

Built

Year Built: 1981