Skip to content

91 Robert Best RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1971

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 28, 1995

Property Information

Block7101
Lot26
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24C

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,052
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$58,100
44%
Improvement Value:$73,800
56%
Total Assessment$131,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,424+0.2%
2024$4,416-0.4%
2023$4,434+1.8%
2022$4,354+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1971