Skip to content

15 Isaacs LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1980

Last Sale Price
$100,000
Last Sale Date
Dec 27, 1996

Property Information

Block7106
Lot23
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page29A

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,620
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$64,500
38%
Improvement Value:$104,500
62%
Total Assessment$169,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,668+0.2%
2024$5,658-0.4%
2023$5,682+1.8%
2022$5,579+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$100,000

To:

Sq Ft1,620DeedBook 6084, Page 273

Property Sale

Sale
$104,000
DeedBook 5607, Page 62

Property Built

Built

Year Built: 1980