Skip to content

1 Michal DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1970

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block7108
Lot6
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page29

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,620
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,200
39%
Improvement Value:$103,000
61%
Total Assessment$168,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,641+0.2%
2024$5,631-0.4%
2023$5,655+1.8%
2022$5,552+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1970